Rauhanlintuset
Järjestelin ja lajittelin askartelutarvikkeitani ja pronssinväriseen kasaan kertyi korvisten tekoon inspiroivia osasia. Löysin Kalevala Korun ketjuttoman Lintunen-riipuksen ja toisen Lintusen, joka luultavasti ollut osa rannekorua sekä kaksi rauhanmerkkiä. Näistähän piti ehdottomasti askarrella Rauhanlintuset! Simppeli homma, rauhanmerkit vaan lenkeillä roikkumaan Lintusiin ja vielä korviskoukut. Peilikuvaparia näistä ei tullut, mutta eipä se tuunauksissa haittaa!

Miau! Kissa(koru)t on aina ihania. ♥ Sulla kävi tuuri niiden riipusten kanssa, kiva! Hyvää joulua ja kiitos kivasta joulukalenterista. ♥
VastaaPoistaMiau Marika! Kissariipusten kanssa kävi niin hyvä onni, että se tuntui aivan joululahjalta, siksi säästinkin kissakorvikset aaton luukkuun :) Oikein mukavaa joulua sinullekin :)
VastaaPoista