Neuloin säärystimet, joissa pääväreinä ovat ruskea ja sininen, värit, jotka eivät lukeudu suosikkeihini. Syy minulle outoihin värivalintoihin olivat kaksi hattua, jotka halusin saada sointumaan säärystimiin.
Sinisen pipon olen saanut lahjaksi, siinä oli painettu heijastinkuvio, joka harmillisesti lähti irti ensimmäisessä pesussa vaikka pesin ohjeen mukaan. Pipo on malliltaan päähäni hyvin istuva ja siksi pidän siitä. Valkoinen, Salomon-merkkinen karvavuorillinen hattu puolestaan on kirppislöytö, hintaa sillä oli kolme euroa. Hatun painatuskuviosta löytyy oliivinvihreää väriä, ja siksi laitoin hieman vihreää myös säärystimiin.
Säärystimet ovat tuttua ja turvallista Seiskaveikkaa. Viitteellisen ohjeen näet postauksen viimeisestä kuvasta, johon merkitsin käyttämiäni silmukkamääriä. Mainittakoon, että neulontakäsialani on väljä.
Kommentit
Lähetä kommentti