Siirry pääsisältöön

Videot

Avaimenperistä riipuksia

Olettekos huomanneet, että avaimenperistä saa hauskoja riipuksia! Avainrinkula vain pois ja tilalle ketju, korunyöri tai nahkanauha. Itse "keräilen" avaimenperiä matkakohteista: ne eivät montaa euroa maksa ja riipuksina ovat mukavia matkamuistoja. Kuvissani on Minni Hiiri, avaimenperä, jonka äitini toi minulle Amerikasta ja Fiskarsin kirves, messuilta saatu avaimenperä. 

Hame kirppikseltä ja pusero "Lahjoitetaan" -löytönä

Muutama vuosi sitten ostin kirppikseltä parilla eurolla vaaleanpunasävyisen kukkahameen, jota en ole käyttänyt vielä kertaakaan, koska minulla ei ole ollut siihen mieleistä puseroa. Hame on sellainen, että se tarvitsee parikseen mahdollisimman simppelin ja vähäeleisen yläosan.

Viininpunainen paitapusero löytyi tammikuussa "Lahjoitetaan"-löytönä. Puserossa oli kauluksessa nuhraantunut nyöri, jonka otin pois, mielestäni paita ei edes sitä tarvitse. Muutoin vaate oli hyväkuntoinen. Sain tästä paidasta yläosan vaaleanpunaiselle kukkahameelleni.




 


Kommentit

Suositut tekstit