Siirry pääsisältöön

Videot

Avaimenperistä riipuksia

Olettekos huomanneet, että avaimenperistä saa hauskoja riipuksia! Avainrinkula vain pois ja tilalle ketju, korunyöri tai nahkanauha. Itse "keräilen" avaimenperiä matkakohteista: ne eivät montaa euroa maksa ja riipuksina ovat mukavia matkamuistoja. Kuvissani on Minni Hiiri, avaimenperä, jonka äitini toi minulle Amerikasta ja Fiskarsin kirves, messuilta saatu avaimenperä. 

Tilastoa vuodelta 2022: asupostausten suosio yllätti

Olen pari päivää lueskellut bloggareiden kiinnostavia postauksia erilaisista vuoden 2022 tilastoista blogeissaan. Toki itsekin aina silloin tällöin vilkaisen eri tekstieni saamia lukijamääriä, mutta en ole sen paremmin niitä koskaan analysoinut. 

Viime vuonna tein muutaman "päivän asu" -postauksen, jollaisia en ole ennen blogissani julkaissut. Yllätys olikin melkoinen, kun tilastoja tutkiessani huomasin näiden kuuden julkaisun olleen suosittuja blogissani. 

Ongelmani on se, että kokonaisen asun kuvaamisen koen haasteelliseksi; en saa niitä kuvattua ylläni, ja lattialle levitettyinä ne näyttävät vaatemytyltä. Tästäkin huolimatta te lukijat olitte niistä pitäneet, siitä iso iloinen kiitos teille. 

Jatkossa blogissa tullaan näkemään lisääkin näitä "ootd" -postauksia. Tässä kertaus vuoden 2022 asupostauksiin:





















Kommentit

Suositut tekstit